zpět

Okořeňte svým dětem jídlo naším kořením a z nejedlíků se stanou jedlíci!

photo_top1photo_top2photo_top3photo_top4

 

Bojujete s vašimi dětmi u stolu? Pořád „frfňají“ a nic jim nechutná? Stále přemýšlíte, jak dochutit jídlo tak, aby vaše děti všechno snědly a ještě řekly „Mami, přidáš mi ještě?“? Všichni víme, jaké je vymýšlení toho, co uvařit… A nakonec jsme znechucení, že to naše dítko zase nedojedlo a na pracně připravené mňamce si nakonec pochutnal čtyřnohý člen rodiny. Tomu je ale konec!

PROČ NAŠE KOŘENÍ?

Je to velice jednoduché. Naše koření vyrábíme už více než 12 let. Je to čisté koření, které je naprosto BEZ SOLI A CHEMIE. Navíc koření mícháme vždy jen tolik, kolik zvládneme měsíčně prodat, a proto je koření stále čerstvé a voňavé.

Naše koření je pro dospělé, ale i ty nejmenší. Je BEZLEPKOVÉ a vhodné pro dietáře. Samozřejmostí pak je, že naše koření neobsahuje ani nebylo vyrobeno z komponentů, které obsahují genetickou modifikaci (GMO).

Vše, co lze vypěstovat u nás, odebíráme od českých a slovenských pěstitelů. Hodně surovin pochází také od pěstitelů z celé EU a zbytek se nakupuje na holandské burze, kam se exotická koření dovážejí z Asie, Jižní Ameriky a vlastně z celého světa. Samotné míchání směsí pak probíhá v Česku. Proto vše, co lze, děláme LOKÁLNĚ.

Koření prodáváme zásadně BOZOBALOVĚ. Nikdy jej nenajdete v plastových sáčcích. Prodáváme ho volně ložené. V prodejnách z keramických dóz, na trzích z látkových pytlíků. Můžete si přinést svou vlastní kořenku a nasypeme vám koření přímo do ní. Koření vám připravíme vždy (nejen na e-shopu) do papírového sáčku, který slouží jako transportní, než si doma koření nasypete do kořenky. Pokud kořenky nemáte, můžete si je koupit přímo u nás i s našimi etiketami.

 

NÁŠ PŘÍBĚH

Chceme a děláme věci JINAK. Před 12 lety si šéfkuchař Davídek uvědomil, že mu na našem trhu něco chybí. Miloval dobré jídlo, ale nemohl si dopřávat koření, protože obsahovalo kvanta soli a chemie. Díky jeho daru kombinovat v hlavě chutě a zkušenostem v kuchyni a ve svých restauracích se ponořil do této myšlenky a vznikly první receptury kořenících směsí pod značkou Davídkovo koření. A tak Česko poprvé spatřilo svět "skutečného koření".

Jsme RODINNÁ FIRMA a vše, co děláme, DĚLÁME S LÁSKOU.

Srdce naší firmy tvoří Davídek a jeho dvě dcery – starší Verunka a mladší Eliška. Jedna pochopila jeho vizi a filozofii a převedla jí v praxi. Vede firmu a zaobírá se vším, co hlavinky tvůrčích géniů nepobírají. Do toho si užívá mateřství s 18měsíční dcerkou Jasmínkou. Druhá má po tátovi nadšení pro vaření, koření a miluje jak prodávání, tak pikniky plné jídla a kuchařské show. Jsme obklopeni další kupou lidí, kteří dělají svou práci srdcem a vydávají ze sebe maximum. Jsme všichni na jedné vlně a společně budujeme svět, který jsme si vysnili.

 

PROČ KOŘENÍ PRO DĚTI?

Od našich zákazníků dostáváme často otázky jako "Vím, že je vaše koření vždy bez glutamanu, soli, lepku, GMO a chemie. Ale které koření byste mi doporučili přímo pro mou malou 5letou dceru?“ nebo „Jaké vaše koření mohu přidat svým dětem už do příkrmů?“ či „Mé děti milují vašeho NESOLDÍKA. Máte ještě jinou směs koření, kterou jim můžu přidávat na těstoviny nebo na maso?“.

Davídkovo koření je čisté koření bez soli, glutamanu, GMO a chemických konzervantů. Najdete u nás přes 90 originálních směsí a 120 druhů koření jednodruhového. Naše holky, Eliška s Jasmínkou, milují koření RAJSKÁPOMAZÁNKYMAKOVÉ KARIPAPRIKUSKOŘICI a spoustu jiných. Máme ale 10 vybraných druhů, které jsou našimi nejprodávanějšími kořenícími směsmi a jsou určeny hlavně dětem.

 

CO VÁM NAŠE KOŘENÍ VE VAŠÍ KUCHYNI PŘINESE?

 • Nové neotřelé chutě, které si děti doslova zamilují.
 • Děti mají rády sladší a jemnější chutě a těch máme v koření spoustu!
 • Vaše děti dostanou vždy jen čerstvě namleté a namíchané koření. Zdraví našich dětí je pro nás na prvním místě!
 • Nedáváte svým dětem žádnou chemii ani přídavné látky.
 • Naučíte vaše děti milovat jídlo a vybudovat si k němu hezký vztah.
 • Za těch 12 let, co vyrábíme koření, už víme, že jsme z mnoha dětských „nejedlíků“ udělali doslova „žrouty“ (nejen masa) :)
 • S naším kořením jde ruku v ruce pořádná dávka inspirace. Tisíce našich vlastních receptů a tipy, jak s kořením co nejlépe naložit a jak dochutit jídlo.
 • Vaše kuchyně se okamžitě stane nápaditou a pestrou, což ocení nejen vaše děti, ale i vaši partneři.
 • Víme, že naše koření přivedlo do kuchyně spoustu mužů!
 • Začnete zkoušet, testovat a vaření vás zase bude bavit.
 • A hlavně… přestanete všude sypat Vege*u :)

 

NAŠE KOŘENÍCÍ SMĚSI PRO DĚTI

1. DAVÍDKOVO PEČENÉ KUŘE

Originální směs, kterou, jak už název napovídá, využijete na pečení a grilování kuřat a ostatní drůbeže. Je také vhodná pro přípravu kuřete na paprice, nebo kuřecího paprikáše či perkeltu. Davídkovo pečené kuře je první směs, kterou Davídek vymyslel a namíchal a stala se naší nejprodávanější červenou směsí vůbec.

Je velice oblíbená ve školních kuchyních, školkách a restauracích.

Doporučujeme ji používat již od 18 měsíců věku dítěte.

2. DĚTSKÉ KARI JASMÍNKA

Jedno z našich nejjemnějších a nejvoňavějších kari. Je určeno hlavně dětem. Určitě ale taky všem, kteří mají rádi jemné a nepálivé chutě. Nenajdete zde žádné vysloveně pálivé a ostré druhy koření nebo alergeny.

Skvěle ho využijete v mnoha receptech asijské kuchyně, také v masových a zeleninových polévkách či krémech, na všechny druhy soté a karí. Výborně dochutí masové i zeleninové pokrmy, moderní přílohy, jako je bulgur, kuskus a samozřejmě rýži.

Jasmínka je jedním z našich nejvyhlášenějších a nejprodávanějších kari koření pro děti. Je také naším nejpoužívanějším kari ve školních jídelnách. Ukažte svým dětem asijské chutě a budete mile překvapeni, jak jim budou chutnat.

Název Jasmínka dostalo na oslavu Davídkovy první vnučky Jasmínky.

Doporučujeme ji používat již od 24 měsíců věku dítěte.

3. MIMI GRIL

MIMI GRIL je další z řady dětských směsí na maso. Lehce nasládlá chuť papriky, rajčat, cibule a karotky v kombinaci s bylinkami předurčuje MIMI GRILU skvělé použití na všechny druhy grilovaných a pečených mas. Bílá a mletá masa, ryby, ale i přílohy, jako rýže, opékané brambory či bulgur a kuskus. Tam všude použijete MIMI GRIL.

Směs je inspirována mou dcerou Eliškou, která už od tří let ráda vaří, míchá koření a ještě raději jí. Už dlouho jste poptávali směs na grilování i pro ty nejmenší, a tak jsme společně s Eli vyladili chutě, aby si pochutnalo na rodinné grilovačce i každé ,,mimi".

Doporučujeme ji používat už od 12 měsíců věku dítěte.

4. DĚTSKÉ BYLINKY ELIŠKA

Jemná voňavá nepálivá směs určená v podstatě na všechno! Je libo pečená zelenina nebo čerstvý salát? Ryba či kuře? Krémová polévka nebo snad zeleninové pyré? Maso na pánvi či v páře? Tam všude tuto směs použijte a vašim dětem skvěle dochutíte jakékoli jídlo.

Často od našich zákaznic slýcháváme větu „A nemáte nějakou směs na všechno?“. Dnes už můžeme s klidným srdcem říct „Ano, máme - DĚTSKÉ BYLINKY ELIŠKA.“.

A jak je u nás zvykem, naše koření má často svůj příběh nebo je po někom pojmenované. Eliška je Davídkova druhorozená šestiletá dcera, která je s ním od malička v kuchyni, miluje vaření a dobré jídlo. Tuto směs připravovali spolu a Eliška si ji zcela zamilovala.

Potenciál této směsi je obrovský. Od domácího vaření až po gastro a školní jídelny. Vyzkoušejte tuto směs ve vaší kuchyni a uvidíte, že se i vaše děti do této chuti zamilují, stejně jako naše Eliška.

Doporučujeme pro děti už od 24 měsíců.

5. TĚSTOVINKY OD MAMINKY

Originální směs určená na dochucení všech druhů těstovin, šunkofleků, omáček a polévek. Dětská směs "italského typu" s rajčaty, bylinkami a zeleninou.

Máte doma nejedlíka? Vyzkoušejte tuto směs a z vašeho nejedlíka se stane jedlík. Těstovinky od maminky jsou třetí nejprodávanější směsí ze všech našich kořenících směsí.

Doporučujeme ji používat již od 24 měsíců věku dítěte.

6. LUŠTĚNINKY OD SILVINKY

Originální směs intenzivní chuti, kterou skvěle využijete na dochucení všech druhů luštěnin - čočka, hrách, fazole, bob, cizrna nebo sója. Výborně ale dochutí také moderní přílohy jako kroupy, pohanku, jáhly, bulgur, kuskus či tarhoňu. Ty nejvoňavější druhy koření, které Davídek namíchal do jedné unikátní směsi, posunou i běžné luštěninové jídlo na úplně jiný chuťový level.

Doporučujeme ji používat již od 12 měsíců věku dítěte.

A proč od Silvinky? U Davídků máme Silvinky hned tři! Českou, slovenskou a maďarskou. Tato směs je naše pocta a poděkování všem třem za skvěle odváděnou práci u Davídků.

7. NESOLDÍK

Nesoldík je naše jedinečná receptura polévkového koření. Směs zeleniny, koření a bylinek určená na dochucení zeleninových a masových vývarů a polévek. NAVÍC je obohacena vitamínem B. Prostě zdravá bylinková vege*a bez soli a glutamátu, kterou milují děti i dospělí.

Co je důležité při dávkování v pokrmu?

U Nesoldíka platí pouze 1 čajová lžička na 4 litry vývaru. Pokud dáte víc, bude vývar silný, hořký a budete ho muset ředit! Nebudete ani první ani poslední, kdo to s Nesoldíkem v polévce pravděpodobně poprvé přežene, a polévka vám tak nebude chutnat! Ale pokud s ním budete vařit dle mého návodu, stanete se na Nesoldíkovi doslova závislí.

Toto koření je naším "zlatým grálem" a také naším nejprodávanějším kořením vůbec!

Je možné ho používat již od 8 měsíců věku dítěte.

8. POMAZÁNKY

Zcela nová, moderní a originální směs namíchaná na dochucení všech druhů pomazánek, a to masových, rybích, sýrových, tvarohových, luštěninových či zeleninových. Perfektní využití na dětské snídaně či svačinky, oslavy nebo jiné významné události, na které připravujete pomazánky, chlebíčky a jednohubky.

Pomazánka ze šlehané nivy, lučiny, tvrdého sýru, z pomazánkového másla nebo jen z tvarohu? Pomazánka z uzeného lososa či uzeného tofu? Nebo snad pomazánka z pečeného kuřete či trhaného masa? Prostě tady všude ji použijete, a proto moderní a originální.

Pomazánky jsou velice oblíbenou směsí ve školních jídelnách a veganských bistrech.

Doporučujeme používat již od 18 měsíců věku dítěte.

9. VEGE - RAJČÁTKA

Směs VEGE - RAJČÁTKA je kořenářská delikatesa, která je prostě "samé rajče". Více než ¾ tvoří totiž rajčatové vločky a rajčatový prášek. Obsahuje také něco málo cibule, která se k rajčatům skvěle hodí, malinko červeného pepře a neodmyslitelné oregano. Tuto směs použijte zkrátka všude tam, kam potřebujete dostat chuť rajčat. Špagety, lasagne, pizza, polévka minestrone nebo rajská, lečo, omáčka Bolognese, smetanová nebo sýrová omáčka k masu či těstovinám. Také ale pomazánky, dipy, zálivky, saláty (šopák s touto směsí chutná báječně) - i tato jídla skvěle dochutí. Vege - rajčátka jsou naší "nejdětštější směsí" ze všech našich druhů koření pro děti a patří mezi nejpoužívanější koření ve školních jídelnách.

Doporučujeme směs používat již od 18 měsíců věku dítěte.

UPOZORNĚNÍ! Při běžném používání Vege - rajčátek může docházet k závislosti a z „nejedlíků“ se stávají „jedlíci“ :)

Směs Vege - rajčátka vyhrála v soutěži ČESKÁ CHUŤOVKA a získala ocenění v soutěži CHUŤ JIŽNÍ MORAVY. Nejde se nezamilovat!

 

A na konec ještě jedna zajímavost - jen od loňského roku jste si na našem eshopu objednali z těchto "dětských druhů" 41 tisíc šufánků. A to nemluvím o nákupech v prodejnách, na trzích a ve školních jídelnách. Podle vás, marketingových průzkumů a agentur, čísel a poptávky ze školních jídelen jsme prostě nejvyhledávanějším a nejprodávanějším kořením pro děti v Česku a na Slovensku.

Rádi vaříte jen nevite co vašim dětem už navařit? Spoustu inspirace a přes stovku receptů i s použitím Davídkova koření najdete v naší online kuchařce VAŘÍME DĚTEM. Určitě vyzkoušejte!

Stále ještě váháte?

Zde najdete ještě několik z hodnoceni z více než 1400 recenzí na Heurece, kde máme dlouhodobě 100% hodnocení a sami se přesvěčte jakou má zkušenost a vnímá Davídkovo koření přes tisíc našich zákazníků.

Všechna hodnocení Davídkova koření na Heurece najdete ZDE.

Chcete, aby vaše děti jedly zdravé koření a stali se z nich dobří jedlíci? Vařte s Davídkovým kořením, protože na tomto koření prostě vzniká závislost a děti ho milují… :)

zpět
Díky cookies bude pro Vás prohlížení stránek ještě příjemnější!

Používáme je totiž k zajištění co možná nejlepší funkčnosti a k personalizaci obsahu našich webových stránek.

Kliknutím na tlačítko "Přijmout" souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na našem webu.
Více informací
cookie
cookie