• Koření na ryby a drůbež - Davídkovo koření
  • Chilli con carne - koření - Davídkovo koření
  • Rozdělení zemí ČR a SLOVENSKO - Davídkovo koření
  • David Jurásek, tvůrce značky - Davídkovo koření
Davídkovo koření

Dýňová polévka

Dýňová polévka

Potřebujeme

1 dýně Hokaido
1 mrkev
1 celer
1 cibule
1 červená řepa
1 česnek
dýňový olej (volitelně)
oregano (čerstvá bylinka)
máslo
bobkový list
nové koření celé
kurkuma
celý černý pepř
sůl

Nové koření celé nakoupíte zde
Bobkový list celý nakoupíte zde
Pepř černý celý nakoupíte zde
Kurkuma nakoupíte zde

Postup přípravy

Připravíme si vývar:
Očistíme si kořenovou zeleninu (mrkev, celer, cibuli), nakrájíme ji na větší kusy a spolu s bobkovým listem, novým kořením a celým černým pepřem pomalu vaříme až k silnému zeleninovému vývaru, který na závěr přecedíme přes cedník. Připravený čistý vývar necháme v hrnci, do kterého přidáme připravenou dýni.

Připravíme si dýni:
Dýni si omyjeme, rozčtvrtíme, zbavíme jader a tvrdých částí. Protože budeme dýni péct, nemusíme ji loupat. Takto přichystanou dýni nakrájíme na větší kusy a spolu s očištěnými stroužky česneku, trochou vody, solí a s pár větvičkami oregana pečeme pod alobalem v troubě na 180°C po dobu 45 minut. Po upečení odebereme od dýně oregano a dýni s česnekem rozmačkáme. Na plotně si ohřejeme zeleninový vývar, přidáme do něj rozmačkanou dýni. Poté vše rozmixujeme ponorným mixerem v hladkou a hutnou polévku. Pokud budete potřebovat přidat na hustotě, popřípadě bude polévka moc chuťově po dýni, rozmixujte do polévky i trochu uvařeného celeru, který vám zbyde z přípravy vývaru. Pokud bude pro vaši chuť polévka málo sladká, přidejte i mrkev.
Krásně hladkou polévku dochutíme solí, čerstvé namletým pepřem a kurkumou a na závěr ji zjemníme máslem, které pomalu rozmícháme do volně vařící se polévky.

Připravíme si červenou řepu:
Červenou řepu omyjeme, osušíme a dáme péct v alobalu spolu s kouskem másla, stroužkem česneku a troškou soli. Vše zabalíme a dáme péct do trouby při teplotě 180°C po dobu 70 minut (podle velikosti červené řepy). Řepu po upečení oloupeme a nakrájíme na úhledné kostičky.

A máme hotovo. Dnešní vaření bude o správném načasování. Ideálně v postupu:
Rozehřát troubu
Dát na plotnu vařit vývar
Připravit a dát péct červenou řepu
Připravit dýni a dát péct k červené řepě
Servírujeme (o:

Pro nás servírovat znamená dát na talíř polévku, pár kostiček červené řepy, trošku dýňového oleje, nasekanou celerovou nať a hurá baštit.


sdílejte:Všechny recepty s kořením: Nové koření celé

Zpět na začátek kuchařky
nahoru