Hody a posvícení

Hody a posvícení

Je tu podzim a to znamená, mimo jiné, čas dalších sklizní a jejich oslav - vinobraní, jablkobraní, dýňobraní, dokopné, kvasy… Pomalu končí koloběh zemědělských prací na polích a zahradách a to znamená, že nás čekají hody a posvícení.
číst více

Novinka u Davídků? Firemní dárky!

Novinka u Davídků? Firemní dárky!

Firemní dárky nejsou jen dárky k Vánocům pro vaše zaměstnance a obchodní partnery. Taky jste už sami během roku sháněli nějakou pozornost, maličkost nebo "úplatek" pro vaše firemní jednání či prosazování vašich obchodních cílů nebo jste chtěli někoho jen tak potěšit či namotivovat?
Motivace v podobě prémií a bonusů má samozřejmě hodně do sebe, ale podle mé zkušenosti motivace "emoční" může zasáhnout mnohem více.
Říci někomu "dobrá práce, děkuji" nebo "jsem velice rád, že u mě pracujete" umocněné krásným dárkem je podle mě někdy více efektivní než "pětistovka k výplatě".
Proto jsme pro vás připravili DÁRKOVÝ PROGRAM, který vás určitě osloví a pomůže vám realizovat rychleji vaše sny a cíle.
číst více

Vy nakupujete, my rozdáváme letošní novinky

Vy nakupujete, my rozdáváme letošní novinky

Máme tady druhý zářijový týden a společně s ním pro vás máme slíbené překvapení.
Letošní rok je pro nás zase velmi tvůrčí a činorodý. Davídek opět, stejně jako vloni, vymíchal 11 zcela nových kořenících směsí a my jsme pro vás připravili unikátní dárkový program. Účelem tohoto programu je vyzkoušení všech novinek podle toho, které by mohly chutnat vám a vašim blízkým nejvíc.
Nakupujte stejně jak jste zvyklí a my vás za to odměníme novinkami, které byste rádi vyzkoušeli a otestovali.
číst více

Chorvatsko s Chorvatem

Chorvatsko s Chorvatem

Chorvatsko je jednou z, námi Čechy a Slováky, nejnavštěvovanějších destinací, a tak tuším(e), že hodně z vás už mělo čest tuto prosluněnou zemi navštívit. A není se čemu divit. Tyrkysové moře, sluncem zalité pláže, pestrobarevné květiny, přátelští lidé a vůně linoucí se z restaurací lemujících vyhřáté promenády. To vše a ještě víc mnohé z nás láká k tomu, abychom tam strávili příjemné chvíle se svými blízkými.
číst více

Pikniky

Pikniky

Slovní označení piknik známe od poloviny 18. století, jako pojmenování oběda, kam si každý své jídlo nosí sám. Slovo jako takové se skládá z francouzských slov picque, znamenající výzvu k jídlu, a nique - malé věci bez větší hodnoty.
Piknik, jak ho známe dnes, se mnohem více svou podobou blíží k loveckým přesnídávkám, které máme dokumentované již od středověku. Lehká svačina pro znaveného lovce skládající se ze studeného kuřete, chlebu, sýra a lehkého vína se často proměnila v bohatší přesnídávku s ovocnými šťávami na ledu a rozmanitějším výběrem pochoutek přinesených ve vojenských koších (odtud tradice nošení jídla na piknik v košíku). Doslova v bohatou hostinou na trávníku se pak proměnily chvíle, byly zde přítomny dámy. Podávaly se ty nejjemnější lahůdky, ohnivé šampaňské, krůta v aspiku, domácí paštika nebo saláty.
číst více

Oslava letního slunovratu

Oslava letního slunovratu

Na dny kolem 21. června oficiálně připadá letní slunovrat. To je okamžik, kdy se Slunce dostane do nejsevernějšího bodu své pomyslné dráhy, dosáhne tak na obloze jejího vrcholu a má největší sílu. Příroda je tedy, stejně jako slunce, na samém vrcholu svého rozpuku. Dny jsou nejdelší a noci krátké.
číst více

VAŘTE PODLE KOŘENÍ - náš unikátní program pro vás

VAŘTE PODLE KOŘENÍ - náš unikátní program pro vás

Zdravíme všechny naše příznivce a milovníky našeho koření. První jarní dny nám přinášejí mnoho sluníčka, ale taky mnoho nečekaných situací. Mnozí z nás si zvykli v našem běžném konzumním životě na komfort stravenek, závodního stravování a školních jídelen. Vaření pro rodinu nám v běžném životě často zastupují restaurace, jídla z rozvozu a fast foody. A z ničeho nic přišel nouzový stav. Všechno je zavřené, všichni jsme doma, máme nákoupené potraviny, ale co vařit? Nezoufejte, s tímto problémem vám pomůžeme.
číst více

Zeptejte se Davídka: Co je NAKUPUJI PRO SEBE A PRO VÍCE OSOB?

Zeptejte se Davídka: Co je NAKUPUJI PRO SEBE A PRO VÍCE OSOB?

Po celý rok naše marketingové a obchodní týmy plní náš web a sociální sítě vlastními fotkami, recepty, tipy a zajímavým obsahem. Pravidelně vyhodnocujeme nakupování na našem webu a stále ho vylepšujeme. Moje vize "KVALITNÍ KOŘENÍ rovná se také KVALITNÍ WEB a E-SHOP", který nám dovoluje vymýšlet mnoho netradičních řešení nakupování. Celý web jsme pojali po našem jako jeden velký CHYTRÝ E-SHOP, který jsme naučili myslet a prodávat tak trochu jinak.
A je tu jedno z mnoha dalších našich unikátních řešení a to je NAKUPUJI PRO SEBE A PRO VÍCE OSOB.
číst více

Zeptejte se Davídka: Kolik váží šufánek koření?

Zeptejte se Davídka: Kolik váží šufánek koření?

Jednou z nejčastějších otázek které dostávám nejen já, ale i Davídci na trhu, zákaznická linka na webu nebo naše partnerské prodejny je "Kolik váží šufánek koření?"
Pokusím se vám zde odpovědět.
číst více

Náš příběh a vše o nás a našem koření

Náš příběh a vše o nás a našem koření

Chceme a děláme věci JINAK.
Před 10 lety si šéfkuchař Davídek uvědomil, že mu na našem trhu něco chybí. Miloval dobré jídlo, ale nemohl si dopřávat koření, protože obsahovalo kvanta soli a chemie. Díky jeho daru kombinovat v hlavě chutě a zkušenostem v kuchyni a ve svých restauracích se ponořil do této myšlenky a vznikly první receptury pod značkou Davídkovo koření. A tak Česko poprvé spatřilo světlo světa "skutečného koření".
číst více

Festival EVOLUTION letos poprvé online. BUDEME TAM!!

Festival EVOLUTION letos poprvé online. BUDEME TAM!!

Už 10 let pravidelně jezdíme s naším kořením na jeden z nejhezčích festivalů zdravého životního stylu EVOLUTION. Letos, ač se to zdá nereálné, se festival koná zase. 9. a 10. dubna opět na pražském výstavišti a poprvé online.
číst více

Zeptejte se Davídka: Co je to MINUTOVÝ NÁKUP?

Zeptejte se Davídka: Co je to MINUTOVÝ NÁKUP?

Dalším častým dotazem na zákaznické lince je "Co to je MINUTOVÝ NÁKUP."
Začnu čísly.
Od začátku Corony na náš web přišlo neuvěřitelných 468 tisíc návštěv a máme přes 280 tisíc našich unikátních uživatelů. Jsme velice rádi za obrovský zájmem o naše koření.
Za poslední rok prošla naše rodinná firma obrovskou proměnou a my se ze dne na den proměnili "z trhovců a jarmarečníků, doslova řeknu na mistry v on-line".
Proto, abychom ustáli obrovskou poptávku po našem koření, vyvinuli jsme pro vás náš unikátní CHYTRÝ E-SHOP.
číst více

Velikonoce

Velikonoce

Velikonoce jsou ústředním křesťanským svátkem, který připomíná Ježíšovo ukřižování a zmrtvýchvstání. Ale můžeme je chápat také jako oslavy jara, plodnosti a nového začátku, z čehož jejich prapůvodní podstata také vychází. Mnoho lidových tradic na toto propojení ukazuje a anglický výraz pro Velikonoce – Easter – je zřejmě odvozen od germánské bohyně jménem Ēostre/Ostara. Právě s Ostarou jsou spojovány i další atributy, dnes alespoň v některých zemích, neodmyslitelně spojené s Velikonoci, jako jsou zajíci a velikonoční vajíčka, obojí ve starověku symboly plodnosti. Také jsou Velikonoce úzce spjaty s židovským svátkem Pesach, který připomíná vyjití Izraelitů z Egypta, jelikož pátek, kdy byl Ježíš ukřižován, pravděpodobně předcházel právě začátku svátku Pesach.
Ať dáváte přednost jakékoli podobě oslavy Velikonoc, slaví se snad v každé domácnosti.. Pojďme se tedy na ně pořádně podívat!…

číst více

Terčiny Vánoce tak trochu jinak

Terčiny Vánoce tak trochu jinak

Miluji tradice! Ale už dávno jsem pochopila, že to nutně neznamená držet se jen těch zarytých ve společnosti. Čím více o historii a původu našich tradic víte, tím více vám dochází souvislosti. Některé tradice v dnešní době už dávno nedávají smysl a, stejně jako to dělali v průběhu staletí naši předci, i my bychom si je měli pozměnit dle obrazu svému.
číst více

Jančiny slovenské Vánoce

Jančiny slovenské Vánoce

Vánoce jsou pro mě časem stráveným v klidu s rodinou. Nemám ráda předvánoční shon. Baví mě každý rok připravovat Vánoce v jiném stylu. Jiné téma, jiná barva, zajímavá výzdoba a krásně a netradičně zabalené dárečky.

I když si libuji v pestrosti a změnách vzhledu Vánoc, jídlo se u nás nemění. Mám ráda klasiku.
číst více

Dárkové balíčky v akci 2+1 na DÁRKOVÝ POUKAZ na jméno

Dárkové balíčky v akci 2+1 na DÁRKOVÝ POUKAZ na jméno

Máme týden do Štědrého dne. Přepravní společnosti už negarantují ani nám ani vám dodání našich dárkových balíčků pod váš vánoční stromeček. Nestihli jste nakoupit? Nevadí, my jsme našli plán B!
Dárkové balíčky ještě nakupovat můžete, pod stromeček se dostanou!
číst více

Eliška a její vánoce

Eliška a její vánoce

Představím se. Jmenuji se Eliška Jurásková, mám 4 ročky, jsem nejmladší dcerka Davídka a jsem nejmenší z celého týmu Davídků. Ráda s tatinem odmalička vařím, prodávám koření, moc ráda jím, tancuji, plavu, koukám na Mášu, Krtka a Elzu. Chodím už do školky a taky ráda přemyšlím. Mám moc ráda vánoce, tak se pojďte podívat, jaké budou letos u nás.

číst více

Davídek a jeho maďarské Vánoce

Davídek a jeho maďarské Vánoce

Letošní Vánoce budu trávit se svou nejmladší dcerkou Eliškou v "Elza a Anna stylu". Už teď u nás začaly probíhat přípravy a už nyní je u nád doma Elza snad všude.
Loňské Vánoce pro mne byly také zcela netradiční. Možná jste už postřehli, že naše značka je kromě Česka a Slovenska také v Maďarsku. Už dva roky nás v Maďarsku znají a hojně nakupují pod místní značkou "Dávid Fúszerei". Jelikož je Maďarsko docela odlišné od slovanských zemí, často tam jezdím, učím se vařit a poznávat maďarskou tradiční kuchyni, zvyky a chutě. I proto jsem loňské vánoce trávil v Maďarsku u svých přatel Norbiho a Silvie, kde jsem ochutnal a naučil se jejich stědrovečerní menu. A tady ho ode mne máte jako tip na netradiční Vánoce.
číst více

Vánoce u Davídků

Vánoce u Davídků

Už za pár týdnu budeme u stromečku rozbalovat dárky a pít vánoční punč. Ale tomu také předcházi jako každy rok předvánoční shon, kdy přemýšlíme, jaké dárky komu darovat. U nás Davídků to máte jako každý rok velmi jednoduché. Koření pro celou rodinu v mnoha podobách. Letos jsme se na vás připravili. Dárkové balíčky v akci 2+1, spousta nových druhů koření, moderní zastěry, kořenky a nové etikety na kořenky. Vyměňte několikahodinové procházení v ,,zarouškovaných" obchodních centrech a obchodech za pár minut čtení této novinky a garantuji vám, že ušetřite hodně času, stresu a nervů. Pojďme na to.
číst více

DAVÍDKOVO KOŘENÍ - Kdo jsme?

DAVÍDKOVO KOŘENÍ - Kdo jsme?

Existují lidé, kteří mají vizi. Na které padají nápady z nebe. Když se probudí, když projíždějí zasněženými Tatrami, když sedí na rybách. Mají neotřelé myšlenky a velký hnací motor. Jsou to vizionáři. A jedním z nich je můj táta - Davídek. Měl sen dělat věci jinak. Zaplnit místo na trhu. Přinést na český trh již v roce 2010 kompletní sortiment koření bez soli a přidaného glutamanu. Měl restauraci a takový produkt k dostání tehdy nebyl. Nadchnul se pro svůj nápad a šel do toho po hlavě. Přes překážky, s nevelkým množstvím znalostí funkčního podnikání, ale za to s nekonečným nadšením a důvěrou v jeho vizi. S darem z hůry cítit, kombinovat a míchat chutě. Obětoval svému snu vše včetně času stráveného s rodinou. Dal se dohromady s lidmi, kterým věřil, ale neprověřil. Nepohlídal, neuhlídal, neudržel, nezvládl. Spadnul na pusu a málem přišel o vše.
číst více