zpět
BEZ SOLI

BEZ SOLI

V našem koření nikdy nenajdete sůl. Jídlo ochucujete jen čerstvým kořením a nestane se vám, že byste ztratili kontrolu nad chutí jídla. Dále je důležité zamyslet se nad cenou. Cena běžného sáčku naplněného směsí koření z obchodních řetězců je cca 35 Kč. Ve většině z nich je poměr soli až 70 % ku 30 % koření. Kilogram čisté soli v takovýchto kořenících směsích se pak dostane na částku 250–500 Kč za kg. U nás kupujete pouze čisté koření a solíte dle vlastní chuti a potřeby solí v běžné ceně 15 - 25 Kč. Proto naše motto zní ,,Nebuď vůl, neplať sůl" :-).
BEZ CHEMIE

BEZ CHEMIE

Naše koření neobsahuje žádné chemické látky, konzervanty ani zvýrazňovače chuti. V běžné praxi se při výrobě kořenících směsí často používá Glutaman sodný, tedy E621. Ten funguje jako zvýrazňovač chuti. Roztahuje na jazyku chuťové pohárky a vy tak cítíte chuť intenzivněji. Při výrobě pak stačí použít pouze malé množství bylin a skutečné zeleniny a vy stejně ucítíte chuť koření. Směs je pak možné doředit solí, aby se zvýšila marže. Toto se u nás nikdy nestane. Nepoužíváme nic, co by uměle snižovalo cenu a následně tak kvalitu našich produktů.
BEZ GMO

BEZ GMO

Naše koření je neobsahuje ani nebylo vyrobeno z komponentů, které obsahují genetickou modifikaci (GMO). Genetická modifikace nebyla použita v celém dodavatelském řetězci potravinářské produkce.
BEZ LEPKU

BEZ LEPKU

Naše koření je přirozeně bezlepkové. Obsahuje pouze čisté byliny a zeleninu, není ničím ředěno. Jediná výjimka jsou směsi Brambůrek a Staročech. Ty obsahují smaženou cibulku, která se při smažení zasypává moukou, aby byla krásně křupavá.
BEZ OBALU

BEZ OBALU

Naše koření nikdy nenajdete v plastových sáčcích. Prodáváme ho volně ložené. V prodejnách z keramických dóz, na trzích z látkových pytlíků. Přineste si svou vlastní kořenku a nasypeme vám koření přímo do ní. Koření jinak připravíme do papírového sáčku, který slouží jako transportní, než doma koření nasypete do kořenky.
VŽDY ČERSTVÉ

VŽDY ČERSTVÉ

Naše koření není baleno do plastových sáčků a neleží nikde ve skladu několik měsíců. Mícháme koření každý měsíc, aby bylo čerstvé. Vždy jen tolik, kolik spotřebujeme. Byliny se melou až těsně před mícháním, takže koření vždy voní pronikavou vůní.
VEGAN

VEGAN

Naše koření obsahuje vše stoprocentně rostlinného původu, takže je vhodné pro vegany.
SLOW FOOD

SLOW FOOD

Naše koření splňuje všechny principy hnutí Slow food. Koření je vždy čerstvé a plné chuti, takže je jeho konzumace smyslovým požitkem. Tím se stává dobrým jídlem. Byliny jsou pěstovány ekologicky s ohledem na životní prostředí. Bylinky nejsou ozařovány. Výroba se obejde zcela bez chemie a chemických náhražek a podporuje tak lidské zdraví. Tím je jídlem čistým. Vše, co jde vypěstovat u nás, nakupujeme od českých a slovenských farmářů a malopěstitelů. Naše směsi koření vznikají za férových podmínek pro pěstitele i pro výrobce a my vám ho následně poskytujeme za dostupnou cenu. Tím splňujeme princip poctivého jídla.
DĚLÁNO S LÁSKOU

DĚLÁNO S LÁSKOU

Toto není klišé ani marketingový kec. Celý proces, od tvorby receptury na koření Davídkem přes kupu lidí na logistice, v obchodu a marketingu až po ručně psaný vzkaz na balíčku pro každého z vás, prochází přes lidi, kteří mají svou práci rádi, kteří věří v naši filozofii, vkládají do toho ze sebe maximum a přejí si, aby měl každý zákazník upřímnou radost. V našem týmu není místo pro mrzouty, lidi lhostejné, natož nepřející. Vaše koření dostanete s tou nejlepší energií vynaloženou na každou objednávku.
RUČNĚ BALENO

RUČNĚ BALENO

Nemáme stroj. Na nic. Všechno balíme ručně. K bezobalovému prodeji to patří, to je jasné, ale ani kořenky si nenecháváme balit strojově. Zaměstnáváme lidi, kteří chtějí dělat dobrou práci. A tu pak postupně pipláme a zdokonalujeme. Zlaté české ručičky...
zpět