zpět

VAŘÍTE DĚTEM? VAŘTE S NAŠÍM KOŘENÍM A JEJICH TALÍŘE BUDOU PRÁZDNÉ.

photo_top1photo_top2photo_top3photo_top4

 

Nevíte, jak vašim dětem dochutit jídlo tak, aby po něm zůstal vždy prázdný talíř? Vařte vašim dětem jídla s takovým kořením ze kterých se budou olizovat až za ušima!

Bojujete s vašimi dětmi u stolu? Pořád „frfňají“ a nic jim nechutná? Stále přemýšlíte, jak dochutit jídlo tak, aby vaše děti všechno snědly a k tomu řekly „Mami, přidáš mi ještě?“? Všichni víme, jaké je vymýšlení toho, co uvařit… A nakonec jsme znechucení, že to naše dítko zase nedojedlo a na pracně připravené mňamce si nakonec pochutnal čtyřnohý člen rodiny. Tomu bude konec!

ŠPATNÁ ZPRÁVA - doba čtení je cca 7 minut..

DOBRÁ ZPRÁVA - když se dočtete až na konec, budete vědět, jak vašim dětem ochutit jídlo tak, aby vždy zůstal jen prázdný talíř.

 

ŘEŠENÍ EXISTUJE.

Víte, jaká je přesná definice slova "koření"?

"Všechny části rostlin, které se používají k dochucování pokrmů a jídel". Ne krystaly soli, zvýrazňovače chuti či jiné chemické látky!

 

PROČ KOŘENÍ PRO DĚTI?

Od našich zákazníků dostáváme často otázky jako "Vím, že je vaše koření vždy bez glutamanu, soli, lepku, GMO a chemie. Ale které koření byste mi doporučili přímo pro mou malou 5letou dceru?“ nebo „Jaké vaše koření mohu přidat svým dětem už do příkrmů?“ či „Mé děti milují vašeho NESOLDÍKA. Máte ještě jinou směs koření, kterou jim můžu přidávat na těstoviny.do luštěnin nebo na maso?“. 

NÁŠ DAVÍDEK ŘÍKÁ

"Jako kořenář jsem odjakživa myslel právě na děti, protože na současném trhu s KOŘENÍM PRO DĚTI v podstatě nic zajímavého nenajdeme. Navíc jsem táta 6leté dcery Elišky, také děda malé vnučky Jasmínky. A právě proto vznikly a vznikají dětské směsi, které s láskou připravuji právě jim."

"Naše malá děvčata jsou opravdu velcí jedlíci. Určitě v tom hraje roli i trocha genetiky, ale bude to asi hlavně proto, že mají od mala možnost objevovat nové chutě. Už od prvních příkrmů, které nebyly "plané", zkoušejí všechny možné chutě a druhy jídel. Navíc je jejich jídlo vždy pestré, barevné a voňavé. Od malička je vedeme k tomu, že jídlo není jen prostředek k zahnání hladu, ale taky zážitek a radost. Pokud chceme, aby na talíři nic nezbylo, musíme naše děti i sami sebe naučit o jídle přemýšlet - jak chutná, kolik má chutí a jak se chutě navzájem doplňují.

Samozřejmě i naše děvčata mají jídla, která prostě nemusí, ale u nás se od stolu odchází s prázdným talířem!

A tady se dostáváme k otázce, jak vašim dětem dochutit jídlo tak, aby i u vás zůstal vždy jen prázdný talíř. Prostě jim do jídla přidejte vyzkoušené chutě, které mají děti rády! Přesně ty najdete v našem koření.

 

CO VÁM NAŠE KOŘENÍ VE VAŠÍ KUCHYNI PŘINESE?

 • Nové neotřelé chutě, které si děti doslova zamilují.
 • Děti mají rády sladší a jemnější chutě a těch máme v koření spoustu!
 • Děti dostanou vždy jen čerstvě namleté a namíchané koření. Zdraví našich dětí je pro nás i pro Vás na prvním místě.ne?
 • Nedáváte svým dětem žádnou chemii ani přídavné látky.
 • Naučíte vaše děti milovat jídlo a vybudovat si k němu hezký vztah.
 • Za těch 12 let, co vyrábíme koření, už víme, že jsme z mnoha dětských „nejedlíků“ udělali doslova „žrouty“ (nejen masa) :)
 • S naším kořením jde ruku v ruce pořádná dávka inspirace. Tisíce našich vlastních receptů a tipy, jak s kořením co nejlépe naložit a jak dochutit jídlo.
 • Vaše kuchyně se okamžitě stane nápaditou a pestrou, což ocení nejen vaše děti, ale i vaši partneři.
 • Víme, že naše koření přivedlo do kuchyně spoustu mužů!
 • Začnete zkoušet, testovat a vaření vás zase bude bavit.
 • A hlavně… přestanete všude sypat Vege*u :)

 

NÁŠ PŘÍBĚH

Chceme a děláme věci JINAK. Před 13 lety si šéfkuchař Davídek uvědomil, že mu na našem trhu něco chybí. Miloval dobré jídlo, ale nemohl si dopřávat koření, protože obsahovalo kvanta soli a chemie. Díky jeho daru kombinovat v hlavě chutě a zkušenostem v kuchyni a ve svých restauracích se ponořil do této myšlenky a vznikly první receptury kořenících směsí pod značkou Davídkovo koření. A tak Česko poprvé spatřilo svět "skutečného koření".

Jsme RODINNÁ FIRMA a vše, co děláme, DĚLÁME S LÁSKOU.

Srdce naší firmy tvoří Davídek a jeho dvě dcery – starší Verunka a mladší Eliška. Jedna pochopila jeho vizi a filozofii a převedla jí v praxi. Vede firmu a zaobírá se vším, co hlavinky tvůrčích géniů nepobírají. Do toho si užívá mateřství s 18měsíční dcerkou Jasmínkou. Druhá má po tátovi nadšení pro vaření, koření a miluje jak prodávání, tak pikniky plné jídla a kuchařské show. Jsme obklopeni další kupou lidí, kteří dělají svou práci srdcem a vydávají ze sebe maximum. Jsme všichni na jedné vlně a společně budujeme svět, který jsme si vysnili.

 

PROČ NAŠE KOŘENÍ?

Je to velice jednoduché. Naše koření vyrábíme už více než 12 let. Je to čisté koření, které je naprosto BEZ SOLI A CHEMIE. Navíc koření mícháme vždy jen tolik, kolik zvládneme měsíčně prodat, a proto je koření stále čerstvé a voňavé.

Naše koření je pro dospělé, ale i ty nejmenší. Je BEZLEPKOVÉ a vhodné pro dietáře. Samozřejmostí pak je, že naše koření neobsahuje ani nebylo vyrobeno z komponentů, které obsahují genetickou modifikaci (GMO).

Vše, co lze vypěstovat u nás, odebíráme od českých a slovenských pěstitelů. Hodně surovin pochází také od pěstitelů z celé EU a zbytek se nakupuje na holandské burze, kam se exotická koření dovážejí z Asie, Jižní Ameriky a vlastně z celého světa. Samotné míchání směsí pak probíhá v Česku. Proto vše, co lze, děláme LOKÁLNĚ.

Koření prodáváme zásadně BOZOBALOVĚ. Nikdy jej nenajdete v plastových sáčcích. Prodáváme ho volně ložené. V prodejnách z keramických dóz, na trzích z látkových pytlíků. Můžete si přinést svou vlastní kořenku a nasypeme vám koření přímo do ní. Koření vám připravíme vždy (nejen na e-shopu) do papírového sáčku, který slouží jako transportní, než si doma koření nasypete do kořenky. Pokud kořenky nemáte, můžete si je pořídit přímo u nás i s našimi etiketami.

Tady je TOP 10 nejvychytanějších našich směsi koření co vyřeší problém s vašimi nejedlíky,

 KOŘENÍ A ZARUČENĚ VYZKOUŠENÉ CHUTĚ, KTERÉ DĚTI ZBOŽŇUJÍ

1. DAVÍDKOVO PEČENÉ KUŘE

Originální směs, kterou, jak už název napovídá, okořeníte jednoho z nejoblíbenějších jídel našich dětí - PEČENÉ KUŘE S BRAMBOROVOU KAŠÍ nebo KUŘÁTKO S RÝŽÍ A BROSKVOVÝM KOMPOTEM. Paprika s kmínem ,rozmarýnem a jemným nádechem kari s příjemně nasládlou chutí sedí nejen dětem, ale i nám dospělým. Perfektně s ní dochutíte také kuře na paprice, kuřecí stripsy či dětské křidélka a la KFC.

A proč jen na kuře? Prostě ji použijte na všechny druhy bílého pečeného nebo grilovaného masa. Davídkovo pečené kuře je první směs, kterou Davídek vymyslel a namíchal a je naší nejprodávanější červenou směsí vůbec, a to nejen v řadě "KOŘENÍ PRO DĚTI".

Je také nejpoužívanější směsí ve školních kuchyních, školkách a restauracích.

Naše Eliška ji poprvé ochutnala v roce a půl a od té doby se u nás minimálně jednou týdně obědvá pečené kuřecí stehno s bramborovou kaší.

2. DĚTSKÉ KARI JASMÍNKA

Jedno z našich nejjemnějších a nejvoňavějších kari. Je určeno hlavně dětem. Určitě ale taky všem, kteří mají rádi jemné a nepálivé chutě. Nenajdete zde žádné vysloveně pálivé a ostré druhy koření nebo alergeny.

My ho stále používáme v mnoha receptech asijské kuchyně, v masových a zeleninových polévkách či krémech a na všechny druhy soté a karí. Zkuste jím dochutít dětské masové, zeleninové či luštěninově pokrmy, moderní přílohy, jako je bulgur, kuskus a samozřejmě rýži. Seznamte své děti s kari už v brzkém věku a uvídíte, že se vám jídelníček pro ně neskutečně rozšíří. Konec přemýšlení, co jste tento týden navařili a co byste mohli uvařit dnes. Ukažte svým dětem asijské chutě a budete mile překvapeni, jak jim budou chutnat.

Název Jasmínka dostalo toto kari na oslavu Davídkovy první vnučky Jasmínky, která ho poprvé ochutnala v roce a půl. A ejhle, naše skoro dvouleté dítě miluje kokosové kari.

Jasmínka je jedním z našich nejvyhlášenějších a nejprodávanějších kari KOŘENÍM PRO DĚTI. Je také naším nejpoužívanějším kari ve školních jídelnách. Když začít s kari pro děti, tak jedině se směsí DĚTSKÉ KARI JASMÍNKA.

3. MIMI GRIL

MIMI GRIL je další z řady dětských směsí na maso pro ty nejmenší. Naše Jasmína ho ochutnala už v 1 roce. Lehce nasládlá chuť papriky, rajčat, cibule a karotky v kombinaci s bylinkami předurčuje MIMI GRILU, že ho skvěle využijete na všechny druhy grilovaných a pečených mas. Bílá i mletá masa, ryby, ale i přílohy jako rýže, opékané brambory či pečená zelenina. Tam všude použijete MIMI GRIL.

Směs je inspirována mou dcerou Eliškou, která už od dvou let ráda vaří, míchá se mnou koření a ještě raději jí. A tak vznikla směs na grilování i pro ty nejmenší. Společně jsme s Eli vyladili chutě, aby si na rodinné grilovačce pochutnalo i každé "mimi". A hádejte, kdo může za to, že jí chutná pečená ryba? Jednoznačně MIMI GRIL!

4. DĚTSKÉ BYLINKY ELIŠKA

Jemná, voňavá, nepálivá směs určená v podstatě na všechno! Je to kombinace česneku s pastinákem, špetkou rajčat a kupou bylinek. My ji našim dětem naservírovali poprvé asi ve dvou letech. Je libo pečená zelenina nebo čerstvý salát? Ryba či kuře? Krémová polévka nebo snad zeleninové pyré? Maso na pánvi či v páře? Pečený batát nebo brambory? Tam všude tuto směs použijte a vašim dětem skvěle dochutíte jakékoliv jídlo.

Často od našich zákaznic slýcháváme větu „A nemáte nějakou směs na všechno?“ Dnes už můžeme s klidným srdcem říct „Ano, máme - DĚTSKÉ BYLINKY ELIŠKA.“.

Nechce se vám přemýšlet, co do moderních i tradičních jídel pro děti nasypat, čím je "dotáhnout" či dochutit? Použijte Dětské bylinky Eliška (tedy kromě krupičné kaše ,tam se asi nehodí...:)).

A jak je u nás zvykem, naše koření má často svůj příběh nebo je po někom pojmenované. Eliška je Davídkova druhorozená šestiletá dcera, která je s ním od malička v kuchyni, miluje vaření a dobré jídlo. Potenciál  DĚTSKÝCH BYLINEK ELIŠKA je obrovský. Od domácího vaření až po gastro, bistra a školní jídelny. Vyzkoušejte tuto směs ve vaší kuchyni a uvidíte, že se i vaše děti do této chuti zamilují a talíř bude prázdný.

5. TĚSTOVINKY OD MAMINKY

Originální směs na všechny druhy těstovin, šunkofleků, omáček a polévek, se kterou u vašich dětí zabodujete. Proč ji nepřidat do masových kuliček nebo do zálivky na salát? Proč ji nedat do zeleninového kuskusu či červené čočky?

Je to zkrátka dětská směs "italského typu" s rajčaty, bylinkami a zeleninou.

Máte doma nejedlíka? My tedy nemáme! Vyzkoušel jsem ale touto směsí ochutit boloňské špagety dvouletému synovi mé kamarádky, Míšovi, který "frfňal" úplně u všeho. Dnes je ve svých pěti letech gurmán, který miluje jídlo a když je u nás, tak se mnou vaří!

TĚSTOVINKY OD MAMINKY jsou naší třetí nejprodávanější směsí ze všech kořenících směsí PRO DĚTI vůbec.

A proč by zrovna vaše děti nemohly od malička milovat italskou kuchyni?

6. LUŠTĚNINKY OD SILVINKY

Originální směs intenzivní chuti, kterou skvěle využijete na dochucení všech druhů luštěnin - čočka, hrách, fazole, bob, cizrna nebo sója. Výborně ale dochutí také moderní přílohy jako kroupy, pohanku, jáhly, bulgur, kuskus či tarhoňu.

Luštěniny nejsou u dětí zrovna dvakrát oblíbené. Ale zato skoro každé druhé dítě miluje pendrek. A právě díky anýzu s fenyklem má jídlo sladký nádech po pendrekových bonbonech. Kaše, pomazánky, karbenátky, placky a placičky... LUŠTĚNINKY OD SILVINKY posunou i běžné luštěninové jídlo na úplně jiný chuťový level a dětem to prostě "na sladko" chutná!

Psala nám jedna maminka, že se její malá roční dcerka díky krupičné kaši s máslem a se špetkou této vymazlené novinky (ne se skořicí) naučila jíst červenou a zelenou čočku. A přesně to je účel. Děti budou jíst všechno, když jim to bude chutnat.

7. NESOLDÍK

Nesoldík je naše jedinečná receptura polévkového koření. Směs zeleniny, koření a bylinek určená na dochucení zeleninových a masových vývarů a polévek. NAVÍC je obohacena vitamínem B. Prostě zdravá bylinková vege*a bez soli a glutamátu, kterou milují děti i dospělí.

Co je důležité při dávkování v pokrmu?

U Nesoldíka platí pouze 1 čajová lžička na 4 litry vývaru (z 1 ČL ochutíte 13 porcí polévky či vývaru). Pokud dáte víc, bude vývar silný, hořký a budete ho muset ředit! Nebudete ani první ani poslední, kdo to s Nesoldíkem v polévce pravděpodobně poprvé přežene, a polévka vám tak nebude chutnat. Ale pokud s ním budete vařit dle mého návodu, stanete se na Nesoldíkovi doslova závislí.

Našim děvčatům jsme ho poprvé přidali do "nechutného" příkrmu v osmi měsících. Od té doby je Nesoldík spojený s jejich životem skoro každý den. Ze zkušenosti i na základě zpětné vazby od našich zákazníků víme, že pokud si na toto polévkové koření zvyknete, lehce na něm vznikne závislost a těžko už dokážete vařit bez něj.

Toto koření je naším "zlatým grálem" a také naším nejprodávanějším kořením vůbec!

A na co jsme pyšní? Naše polévkové koření Nesoldík získalo ocenění v soutěži CHUŤ JIŽNÍ MORAVY..

8. POMAZÁNKY

Zcela nová, moderní a originální směs namíchaná na dochucení všech druhů pomazánek, a to masových, rybích, sýrových, tvarohových, luštěninových či zeleninových. Perfektně ji využijete na dětské snídaně či svačinky, oslavy nebo jiné významné události, na kterých připravujete pomazánky, chlebíčky a jednohubky.

Pomazánka ze šlehané nivy, lučiny, tvrdého sýru, z pomazánkového másla nebo jen z tvarohu? Pomazánka z uzeného lososa či uzeného tofu? Nebo snad pomazánka z pečeného kuřete či trhaného masa? Prostě tady všude ji použijete, a proto moderní a originální.

Pomazánky jsou velice oblíbenou směsí ve školních jídelnách a veganských bistrech. Tuto směs od nás odebírá hned několik školních jídelen, které vaří i těm nejmenším v dětských jeslích.

Naučíte-li se připravovat svým dětem na snídaně a svačinky pomazánky, které jim budou chutnat, obrovsky se rozšíří jejich chuťový prostor a vy máte vyhráno. Z nejedlíků se brzy stanou jedlíci.

9. VEGE - RAJČÁTKA

Směs Vege - rajčátka je kořenářská delikatesa, která je prostě "samé rajče". Více než ¾ tvoří totiž rajčatové vločky a rajčatový prášek. Obsahuje také něco málo cibule, která se k rajčatům skvěle hodí, malinko červeného pepře a neodmyslitelné oregano. Tuto směs použijte všude tam, kam potřebujete dostat chuť rajčat. Špagety, lasagne, pizza, polévka minestrone nebo rajská, lečo, omáčka Bolognese, smetanová nebo sýrová omáčka k masu či těstovinám. Také ale pomazánky, dipy, zálivky, saláty (šopák s touto směsí chutná báječně) - i tato jídla skvěle dochutí. Vege - rajčátka jsou naší "nejdětštější směsí" ze všech našich druhů KOŘENÍ PRO DĚTI a patří mezi nejoblíbenější koření od nás používané ve školních jídelnách.

TIP  PRO VÁS

V širší pánvi nechte zredukovat smetanu na šlehání nebo kokosovou smetanu. Přidejte 2 ČL směsi Vege - rajčátka, dvě hrsti uvařených těstovin a dobře promíchejte. Věřte, že se snad nenajde dítě, které by to nesnědlo a nechtělo přidat. A vy máte oběd hotový za 15 minut.

Jsme pyšní, že naše směs Vege - rajčátka vyhrála v soutěži ČESKÁ CHUŤOVKA a získala ocenění v soutěži CHUŤ JIŽNÍ MORAVY. Nejde se nezamilovat!

10. DĚTSKÉ KMÍNOVÉ KOŘENÍ

Zcela nová unikátní směs koření a bylinek, která doplňuje naši řadu koření "Vaříme dětem". Skvěle s ní dochutíte všechny druhy pečeného masa. Moravský vrabec, pečené krůtí stehno, králík na česneku a kmínu, domácí sekaná či pečené ryby? Všude tam tuto voňavou novinku perfektně využijete a uvaříte s ní oběd, který bude vašim dětem a celé rodině zaručeně chutnat! Základem této směsi je český kmín s trochou cibule a česneku, je doplněná bylinkami a netradičně sušenou dýní. Touto novinkou jsme doplnili naši řadu koření pro děti, nyní pro vás máme 11 výjimečných směsí!

 

STATISTICKY DOKÁZÁNO

 

 

Jen od loňského roku jste si na našem eshopu objednali z těchto "dětských druhů" koření 41 tisíc šufánků. A to nemluvím o nákupech v prodejnách, na trzích a ve školních jídelnách, kde se jedná o tisíce kg. Podle vás, marketingových průzkumů a agentur, čísel a poptávky ze školních jídelen jsme prostě NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍM A NEJPRODÁVANĚJŠÍM KOŘENÍM PRO DĚTI V ČESKU A NA SLOVENSKU.

Jsme oficiálním partnerem slovenského projektu SKUTOČNE ZDRAVÁ ŠKOLA, s nímž velice úzce spolupracujeme. Také jsme zaregistrováni a připraveni na vstup do slovenského národního POTRAVINOVÉHO SEMAFORU. Naše koření od nás odebírá několik desítek školních jídelen a provozů, které vaří zcela výhradně pro zdravotní sektor. Jsme neustále pod přímou kontrolou SZPI (Státní zemědělská a potravinářská inspekce) a naše koření je pravidelně testováno!

 

CO ŘÍKÁJÍ TI, KTEŘÍ NAŠE KOŘENÍ UŽ ZNAJÍ A POUŽIVAJÍ (reference z našich sociálních sítí)

 

HEUREKA

Na Heurece najdete více než 1800 recenzí, kde máme dlouhodobě 100% hodnocení. Sami se přesvědčte, jakou má zkušenost a jak vnímá Davídkovo koření skoro 200 tisíc našich zákazníků.

I na toto číslo jsme náležitě hrdí!

.

Chcete, aby vaše děti jedly zdravé koření a stali se z nich dobří jedlíci? Vařte s Davídkovým kořením, protože na tomto koření prostě vzniká závislost a děti ho milují… :)

Pořiďte si náš EXKLUZIVNÍ DÁRKOVÝ SET s kořenkami naplněnými těmi nejlepšími 10 druhy koření přímo pro děti.

K němu od nás NAVÍC dostáváte DÁRKOVÝ BALÍČEK "Maminka, skvělá kuchařka" v hodnotě 600 Kč ZCELA ZDARMA - 10 druhů vybraného koření, které doplní vaši kuchyni o skvělé chutě!

A to není všechno! Abyste věděli, jak přesně koření v receptu použít, máme pro vás náš vymazlený E-BOOK VAŘÍTE DĚTEM s 39 osvědčenými recepty pro vaše děti. Dali jsme si s ním hodně práce, ale stálo to za to. Na našem eshopu ho najdete k zakoupení za 400 Kč. Aby se vám lépe vařilo, máte ho od nás při koupi tohoto setu taky ZDARMA! Díky super receptům s naším kořením - od polévek přes svačinky až po hlavní jídla - se naučíte, jak jednotlivé dětské kořenící směsi používat, a jídla tak budou zaručeně vašim dětem chutnat.

Zatím dobré, že? :) Zůstává už jen POŠTOVNÉ. Řekli jsme si, že za prvních 1000 ks těchto exkluzivních dárkových setů "Vaříme dětem" platíme POŠTOVNÉ MY! Takže dalších 130 Kč zůstává doma.

Podtrženo, sečteno...

EXKLUZIVNÍ DÁRKOVÝ KOŘENKOVÝ SET (1500 Kč) + DÁRKOVÝ BALÍČEK "Maminka, skvělá kuchařka" (600 Kč) ZDARMA + vymazlený E-BOOK "Vaříte dětem" (400 Kč) ZDARMA + poštovné (130 Kč) také ZDARMA.

Celkem 30 šufánků koření a 39 receptů pro vás a vaše děti. Šufánek koření u nás běžně stojí 50 Kč, v této akci vás vyjde na něco málo přes 32 Kč :) A možná ještě míň..Překvapení při objednávce.

Už víte, co, jak a s čím vařit vašim dětem? Stačí už jen...

 

KOUPIT

 

Pro ty, kteří se ještě nerozhodli - máte možnost si vyzkoušet část receptů z našeho e-booku "Vaříte dětem", abyste nabyli jistotu.

Zadejte svoji e-mailovou adresu a my vám pro inspiraci pošleme mini e-book:

 

zpět
Díky cookies a práci s osobními údaji bude pro Vás prohlížení stránek ještě příjemnější!

Používáme je totiž k zajištění co možná nejlepší funkčnosti a k personalizaci obsahu našich webových stránek.

Kliknutím na tlačítko "Přijmout" souhlasíte s jejich využíváním a předáním údajů o chování na našem webu.
Více informací
cookie
cookie