• Koření na ryby a drůbež - Davídkovo koření
  • Chilli con carne - koření - Davídkovo koření
  • Rozdělení zemí ČR a SLOVENSKO - Davídkovo koření
  • David Jurásek, tvůrce značky - Davídkovo koření
Davídkovo koření

Lasagne

Lasagne

Potřebujeme

500 g mletého masa, strouhaný sýr, 3 lžíce hladké mouky, 160 g rajčatového protlaku, 3 lžíce másla, 1 balíček lasagní, Vege-rajčátka, podle chuti: pepř, kečup, sůl, cukr, olej, mléko, máslo na vymazání

Vege - rajčátka nakoupíte zde

Postup přípravy

Mleté maso zprudka osmahneme na trošce oleje, zasypeme Vege-rajčátky, přidáme rajčatový protlak, krátce promícháme a zalijeme horkou vodou. Přidáme trochu kečupu, trochu cukru, zahustíme hladkou moukou rozmíchanou ve vodě a necháme asi 20 minut povařit. Pokud máme lasagne nepředvařené, je lepší, když je omáčka trochu řidší, protože se částečně do těstovin vsákne.
Mezitím si na másle připravíme světlou jíšku, kterou na chvilku odstavíme z plotny a zalijeme horkým mlékem. Pak hrnec přendáme zpět na plotnu a za stálého míchání necháme mléko zhoustnout do požadované konzistence a okamžitě opět odstavíme z plotny. V případě, že bude omáčka moc hustá, vrátíme ji zpět na plotnu, přilijeme další horké mléko a postup opakujeme. Když nám bude hustota již vyhovovat, odstavenou omáčku osolíme, opepříme.
Připravenou zapékací nádobu vymažeme máslem nebo olejem, její dno vyložíme připravenými lasagnemi (buď syrovými, nebo předvařenými - dle návodu na obalu těstovin), ty pak zalijeme částí špagetové omáčky, částí bešamelu, posypeme trochou strouhaného sýra a poklademe další vrstvu těstovin. Takto pokračujeme, poslední vrstvu by měly tvořit lasagne bohatě posypané strouhaným sýrem. Nádobu poté vložíme do mírně předehřáté trouby a pečeme zhruba 20 - 30 minut.

Po vyjmutí z trouby necháme lasagne chvilku odstát a nakrájené na kostky podáváme.


sdílejte:Všechny recepty s kořením: Vege - rajčátka

Zpět na začátek kuchařky
nahoru